Komenda Powiatowa Policji w Kępnie
Strona Główna
Aktualności - Zdarzenia
Kierownictwo
TWÓJ DZIELNICOWY
Kontakt
Informacje Ogólne
Oficer Prasowy
Programy Prewencyjne
Prawo
Kadry
Profilaktyka
Grupa Realizacyjna
Dla Policjantów
Linki
Debaty Społeczne
Policja radzi....
Realizacje wniosków z debaty społecznej
Statystyki drogowe
Profilaktyka PaT
Mapy zagrożeń
Policjant,który mi pomogł
policjant_plakat_m2
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
UWAGA GROŹNE DOPALACZE
1-168271
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W KĘPNIE

policja_plakat1

NSZZPWLKP

nszz

mapka2_2.png
BIP
bip_logo
Niebieska Linia
logo_nl.jpg
Kępińska grupa szkoleniowa na oficjalnej stronie Israeli Krav-Maga | Drukuj |
Autor: Administrator   
18.01.2011.

krav-maga1Wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie oraz kępińskiej policji, "W dniu kobiet zamiast kwiatka", zapoczątkowana w marcu 2010 roku, której adresatkami były mieszkanki Gminy Kępno, zaowocowała powstaniem kępińskiej grupy szkoleniowej, która wpisana została na oficjalną stronę internetową www.krav-maga.pl

Dzięki zorganizowanej akcji, mieszkanki Gminy Kępno już rok temu mogły zapoznać się z podstawami tej sztuki walki, kontynuacja programu we wrześniu 2010 roku, dała możliwość  wzięcia w niej udziału także pozostałym mieszkańcom powiatu kępińskiego. Atrakcyjność tej sztuki walki, a także odpowiednie jej rozpropagowanie, doprowadziło do powstania kępińskiej grupy szkoleniowej, która w każdą środę w godzinach od 20:15 do 22:00, odbywa zajęcia na terenie ZSP nr 1 w Kępnie i obecnie figuruje jako jedna z grup na oficjalnej stronie Krav-Maga.
Warto przypomieć, że Israeli Krav-Maga to izraelski, nowoczesny system realnej samoobrony i walki wręcz. Israeli Krav-Maga jest oficjalnie używana przez Izraelskie Siły Obronne (IDF, T’sahal), izraelski wywiad, służby bezpieczeństwa oraz Policję Izraelską i Straż Graniczną. Israeli Krav Maga to system walki stworzony i uczony przez izraelską szkołę walki IKMA założoną przez twórcę systemu Imiego Lichtenfelda i jego sukcesora Haima Gidona. Jest to kompletny system zawierający naukę bardzo skutecznej samoobrony, walkę nożem, walkę pałką, taktykę strzelecką, walkę wręcz, combat, techniki interwencji, Retzef, ground wrestling, walkę w parterze i klinczu. System był tworzony i rozwijany z myślą, by w jak najkrótszym czasie dać możliwie maksymalny efekt szkoleniowy. Imi Lichtenfeld początkowo tworzył system w armii izraelskiej, a następnie założył swoją szkołę walki wręcz i samoobrony Israeli Krav Maga Association, w której system jest rozwijany do dnia dzisiejszego.

W chwili obecnej osobą odpowiedzialną za rozwój systemu jest prawowity następca Imi’ego Haim Gidon - Prezydent IKMA - organizacji powołanej w Izraelu do rozwoju systemu. Israeli Krav Maga jest uznana przez Izraelskie Ministerstwo Edukacji jako wiodąca metoda samoobrony i walki.Co oznacza nazwa?

Nazwa krav maga wywodzi się z dwóch starożytnych wyrazów hebrajskich, „krav” – tłumaczony jako „walka” oraz „maga” – tłumaczony jako „kontakt”, razem znaczą w języku hebrajskim walka wręcz lub walka w bezpośrednim kontakcie. Israeli Krav-Maga to system izraelskiej walki wręcz uczonej przez Israeli Krav Maga Association w Izraelu.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moja Komenda - kontakt z dzielnicowym
mojakomenda
Krajowa Mapa Zagrożeń
kmzb_wlkp
senior_1
lid
Telefon alarmowy dla turystów
tourismemergency2
HANDEL LUDŹMI - UWAŻAJ, REAGUJ!!!!!
naglowek_148
CYBERPRZEMOC - PORADNIK
imagescyberprzemoc
Jesteś ofiarą cyberprzemocy - przeczytaj!
malpa-ikona
Informacja dla osób mających problem z komunikowaniem się
stop-dopalaczom

 

publikacje-dsc

bezpieczna_woda00000000001
374
debaty społeczne
informacje-z-odpraw.jpg
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
WIELKOPOLSKA POLICJA

wlkp

CHROŃMY MŁODYCH LUDZI PRZED

stop.a

POMOC DLA OFIAR PRZESTĘPSTW

pokrzywdzeni

telefon_zaufania.gif
ZASTRZEŻ SWOJĄ KARTĘ

 

 
dokumenty zastrzezone